| Product Type | Flatbed Laminating Machine |
|---|---|
| Pressure Adjustment | Pneumatic |
| Lamination Width | Up To 60 Inches |
| Suitable For | Large Format Printing, Signage, And Graphics |
| Warranty | 1 Year |
| Product Type | Flatbed Laminating Machine |
|---|---|
| Compatible With | Vinyl, Laminates, And Graphics |
| Suitable For | Large Format Printing |
| Adjustable Height | Yes |
| Foldable | Yes |
| Type | Flatbed Applicator |
|---|---|
| Heating Method | Infrared Heating |
| Cutting Mat | Yes |
| Laminating Width | 1600mm |
| Up And Down | Pneumatic |
| Lam Size | 1325/1630/1632 |
|---|---|
| Temperature Range | 0 - 60 °C |
| Roller Type | Silicone |
| Product Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Power Requirements | 110V/220V |
| Name | Flat Bed Laminator |
|---|---|
| Color | Customized |
| Power Consumption | 3.5 KW |
| Roller Material | Silicone |
| Type | Flatbed Applicator |
| Name | Laminating Table |
|---|---|
| Size | 1600x3000mm |
| Color | Gray And White |
| Packaging Details | wooden case/carton |
| Delivery Time | 7-14 work days |
| Name | Flatbed Laminator |
|---|---|
| Max Laminating Width | 64 Inches |
| Color | Customized |
| Power Consumption | 3.5 KW |
| Pressure Adjustment | Pneumatic |
| Type | Flatbed Applicator |
|---|---|
| Heated | Infrared |
| Roller Pressure | Adjustable |
| Speed | Adjustable |
| Rollers | Silicon (130mm) |
| Temperature Range | 0-60°C |
|---|---|
| Roller | Silicon |
| Operatingtemperaturerange | 5°C To 40°C |
| Product Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Condition | New |
| Name | Vinyl Sign Roller Applicator |
|---|---|
| Temperature Range | 0-60°C |
| Roller | Silicon |
| Color | Black And Gray |
| Certifications | CE, RoHS, ISO, PSE |