| Automatic Grade | Semi-Automatic |
|---|---|
| Roller Diameter | 130mm |
| Speed | Adjustable |
| Up And Down | Pneumatic |
| Adjustable Pressure | Yes |
| Roller | Silicon |
|---|---|
| Height Range | 800mm - 1200mm |
| Application | Sign Making And Graphics Industry |
| Powersupply | 110V / 220V |
| Usage | Laminating, Mounting |
| Lam Size | 1325/1630mm |
|---|---|
| Max Lam Thickness | 50mm |
| Up And Down | Pneumatic |
| Roller | Silicon |
| Packaging Details | wooden case/carton |
| Color | Silver |
|---|---|
| Foldable | Yes |
| Up And Down | Pneumatic |
| Max Lam Thickness | 50mm |
| Temperaturecontrol | Up To 60°C |
| Name | Bubble Free Applicator |
|---|---|
| Type | Flatbed Laminator |
| Model | Applicator Table |
| Certification | CE,ISO,CE/SGS/ISO9001,ISO9001,CE ISO SGS |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Type | Flatbed Applicator |
|---|---|
| Speed | Adjustable |
| Laminating Capability | Yes |
| Heating Capability | Yes |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Product Type | Flatbed Laminator |
|---|---|
| Lam Size | 1325/1630/1632 |
| Max Laminating Width | 64 Inches |
| Temperature Range | 0 - 60 °C |
| Roller | Silicon |
| Name | Sign Applicator |
|---|---|
| Color | Blue |
| Size | 1300x2500mm |
| Certification | CE,ISO,CE/SGS/ISO9001,ISO9001,CE ISO SGS |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Product_Name | Flat Bed Applicator |
|---|---|
| Product_Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Product_Applications | Vinyl Graphics, Window Film, Adhesive Vinyl, Banner Material |
| Product_Features | Adjustable Height, Removable Rollers, Locking Casters |
| Product_Accessories | Squeegee, Application Tape, Cutting Knife |
| Product Type | Vinyl Sign Roller Applicator |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Size | 72 Inches X 36 Inches |
| Color | Silver |
| Up And Down | Pneumatic |