| Adjustable Height | Yes |
|---|---|
| Usage | Laminating, Mounting |
| Application | Sign Making And Graphics Industry |
| Height Range | 800mm - 1200mm |
| Roller | Silicon |
| Name | Vinyl Applicator Machine |
|---|---|
| Model | Applicator Table |
| Product Type | MF-B4 Flatbed Applicator Table |
| Size | 1300mm X 2500mm |
| Height Range | 750mm - 1000mm |
| Name | Bubble Free Pro Applicator |
|---|---|
| Suitable For | Large Format Printing Industry |
| Color | Silver |
| Usage | Graphic Application, Vinyl Wrapping, Laminating |
| Model | Applicator Table |
| Product Type | Flatbed Applicator |
|---|---|
| Product Features | Adjustable Rollers, Pressure Control, And Speed Control |
| Product Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Certification | CE,ISO,CE/SGS/ISO9001,ISO9001,CE ISO SGS |
| Condition | New |
| Up And Down | Pneumatic |
|---|---|
| Roller Diameter | 130mm |
| Speed | Adjustable |
| Adjustable Pressure | Yes |
| Laminating Capability | Yes |
| Product Type | Flatbed Applicator |
|---|---|
| Lam Size | 1325/1630mm |
| Max Lam Thickness | 50mm |
| Adjustable Speed | Yes |
| Vacuum System | Yes |
| Name | Flatbed Applicator |
|---|---|
| Type | Flatbed Laminator |
| Heating Option | Yes |
| Application | Flatbed Laminator For Sign And Graphic |
| Speed | Adjustable |
| Name | Flatbed Applicator |
|---|---|
| Certification | CE,ISO,CE/SGS/ISO9001,ISO9001,CE ISO SGS |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Condition | New |
| Maximum Media Width | Up To 64 Inches |
| Name | Sign Application Table |
|---|---|
| Model | Applicator Table |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 150kg |
| Maximum Load Capacity | 500kg |
| Name | Flatbed Applicator |
|---|---|
| Maximum Media Length | 2400mm |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Graphic And Vinyl Application |
| Roller Diameter | 120mm |