| Name | Laminator Table |
|---|---|
| Type | Flatbed Laminator |
| Lam Size | 1325/1630/1632 |
| Up And Down | Pneumatic |
| Roller | Silicon |
| Up And Down | Pneumatic |
|---|---|
| Roller Diameter | 130mm |
| Speed | Adjustable |
| Adjustable Pressure | Yes |
| Laminating Capability | Yes |
| Name | Hot And Cold Laminator |
|---|---|
| Type | Flatbed Laminator |
| Laminating Width | 1325/1630/1632 |
| Max Lam Thickness | 50mm |
| Roller Pressure Adjustment | Pneumatic |
| Productname | Flatbed Laminator |
|---|---|
| Laminating Width | Up To 1600 Mm |
| Roller | Silicon |
| Speed | Adjustable |
| Pressure Adjustment | Pneumatic |
| Name | Graphic Laminators |
|---|---|
| Color | Customized |
| Pressure Adjustment | Pneumatic |
| Power Consumption | 3.5 KW |
| Roller Material | Silicone |
| Lam Size | 1325/1630mm |
|---|---|
| Max Lam Thickness | 50mm |
| Up And Down | Pneumatic |
| Roller | Silicon |
| Packaging Details | wooden case/carton |
| Name | Laminating Table |
|---|---|
| Size | 1600x3000mm |
| Color | Gray And White |
| Packaging Details | wooden case/carton |
| Delivery Time | 7-14 work days |
| Name | Flatbed Applicator |
|---|---|
| Type | Flatbed Laminator |
| Heating Option | Yes |
| Application | Flatbed Laminator For Sign And Graphic |
| Speed | Adjustable |
| Product Type | Flatbed Applicator |
|---|---|
| Product Features | Adjustable Rollers, Pressure Control, And Speed Control |
| Product Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Certification | CE,ISO,CE/SGS/ISO9001,ISO9001,CE ISO SGS |
| Condition | New |
| Type | Large Format Laminating Machine |
|---|---|
| Max Laminating Thickness | 28mm |
| Max Temp | 60°C |
| Roller Diameter | 130mm |
| Applicablematerials | Paper, Photo Paper, Canvas, Vinyl |